لوگو دکتر مائده یوسفی

تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی
آنچه می خوانید...

تنگ کردن واژن در دسته جراحی‌های زیبایی واژن قرار دارد که با هدف جوانسازی ناحیه تناسلی انجام می‌شود. این جراحی بر بهبود روابط جنسی نیز تاثیر چشم گیری دارد. در ادامه مقاله شما را با مزایا و عوارض این جراحی آشنا خواهیم ساخت و به هزینه واژینوپلاستی نیز خواهیم پرداخت.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن چیست؟

در جراحی تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی، جراح با ایجاد تغییراتی در عضلات ناحیه‌ی تناسلی زنان به همدیگر یا برداشتن بخش‌های اضافی جهت انجام این عمل اقدام می‌کند. البته بستگی به نظر جراح داشته که از کدام روش جهت تنگ‌ کردن واژن استفاده کند. برای انجام جراحی واژینوپلاستی جراح زیبایی زنان می‌تواند از هر دو روش بیهوشی عمومی یا بی‌حسی استفاده کند. تمام این تصمیم‌گیری‌ها به نظر بهترین متخصص زنان بستگی خواهد داشت.

مزایای تنگ کردن واژن

از مهم‌ترین مزایای واژینوپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش ارگاسم در زنان
 • جوانسازی یا زیبایی واژن
 • درمان عفونت‌های متعدد واژن
 • استحکام ماهیچه‌ها و دیواره‌های واژن
 • بهبود رابطه‌ی جنسی و افزایش کیفیت آن
 • تحریک‌پذیری بیشتر هنگام برقراری رابطه جنسی
 • درمان بی‌اختیاری ادرار در زنان در اثر عطسه یا سرفه

انواع روش‌های تنگ کردن واژن

در جراحی واژینوپلاستی، پزشک با بررسی واژن بیمار و شرایط او جهت روش جراحی تصمیم‌گیری خواهد کرد. طول مدت انجام این عمل هم به وضعیت بیمار بستگی خواهد داشت. در این عمل، میزان تنگ شدن واژن به اندازه‌ای خواهد بود که فرد هنگام انجام رابطه‌ی جنسی با مشکلی مواجه نشود.

روش‌های رایج واژینوپلاستی عبارتند از:

تنگ کردن واژن با دستگاه RF

یکی از روش‌هایی که جهت تنگ کردن واژن توصیه شده، استفاده از دستگاه آر اف است. RF، دستگاهی است که با تولید امواج رادیو‌فرکانسی می‌تواند در تنگ کردن کانال واژن نقش مهمی ایفا کند. اشعه‌های تولید شده توسط این دستگاه با ایجاد گرما باعث افزایش جریان خون‌ در اعماق واژن و تحریک‌پذیری آن می‌شوند. این اقدام در مجموع باعث رفع عارضه گشادی واژن خواهد شد. انجام این روش، به صورت سر‌پایی بوده و بدون هیچ خونریزی و دردی صورت خواهد گرفت.

تنگ کردن واژن با نخ

جراح زنان با بررسی شرایط بیمار می‌تواند از روش دیگری جهت انجام واژینوپلاستی استفاده نماید. در این روش جراح از نخ‌های جذبی جهت ترمیم بافت افتاده واژن و حتی پرینه استفاده خواهد کرد. اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است، استفاده از نخ‌های با‌کیفیت جراحی است. زیرا جنس بعضی از این نخ‌های جراحی به گونه‌ای است که بعد از مدتی با از بین رفتن خاصیت آن‌ها، واژن به همان حالت قبل برمی‌گردد.

تنگ کردن واژن با تزریق فیلر و چربی

از روش‌های دیگر تنگ کردن واژن می‌توان به تزریق فیلر و چربی به این ناحیه اشاره نمود. در این روش، چربی استخراج شده از بدن فرد بیمار خواهد بود. با تزریق این مواد، قطر واژن کمتر شده که در نتیجه‌ی تنگی کانال واژن رخ خواهد داد. ذکر این نکته ضروری است که تزریق چربی باید با توجه به شل بودن عضلات واژن و شدت افتادگی آن انجام شود.

تنگ کردن واژن با جراحی

این عمل با بی‌هوشی موضعی یا بی‌حسی انجام می‌شود. در این روش، جراح با جدا کردن بافت افتاده و شل واژن جهت تنگ‌تر کردن آن اقدام می‌کند. جهت اتصال نواحی بریده شده به همدیگر از بخیه استفاده می‌شود. فراموش نکنید که جراحی واژینوپلاستی تنها زمانی به فرد بیمار توصیه خواهد شد که روش‌های دیگر کاربرد نداشته باشند. البته انجام این روش با توجه به شرایط بیمار بوده و باید تحت نظر دکتر زنان ماهر صورت پذیرد.

مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن

توجه به توصیه‌های پزشکی بعد از عمل واژینوپلاستی بسیار ضروری می‌باشد. به طور کلی، تمامی جراحی‌های زیبایی و درمانی دارای اندکی درد هستند. هر فرد باید بعد از واژینوپلاستی به توصیه‌های مراقبتی اهمیت دهد تا دوران نقاهت خود را به راحتی سپری کند. مهم‌ترین توصیه‌هایی که بعد از عمل تنگ کردن واژن باید رعایت نمود، عبارتند از:

 • پرهیز از ورزش و فعالیت سنگین
 • حفظ بهداشت ناحیه تناسلی و جای بخیه‌ها
 • اجتناب از برقراری رابطه جنسی به مدت 8 هفته
 • خودداری از پوشیدن لباس‌های تنگ و تحت فشار قرار دادن بخیه‌ها

بعد از جراحی تنگ کردن واژن ضروری است که به مدت 3 روز کامل، بیمار استراحت مطلق داشته باشد. بعد از این مدت، بهبودی کم کم حاصل شده و فرد می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

هزینه واژینوپلاستی در 1402

میزان هزینه در هر نوع از روش‌های تنگ کردن واژن متفاوت بوده و روش‌های جراحی و غیرجراحی هر یک دارای قیمت متفاوتی هستند. هزینه واژینوپلاستی به طور همزمان با لابیاپلاستی، واژینوپلاستی همزمان با تقویت نقطه جی و … متفاوت است. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه این جراحی امسال، با شماره های تماس مطب دکتر مائده یوسفی، ارتباط برقرار نمایید.

ارتباط-با-دکتر-مائده-یوسفی-1

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر یوسفی

دکتر مائده یوسفی

دکتر مائده یوسفی جراح و متخصص زنان و زایمان هستم. در سال 1396 در این رشته فارغ التحصیل شدم. پس از تحصیل مدت 3 سال در بیمارستانهای استان سیستان و بلوچستان فعالیت داشتم. دوره های کولپوسکوپی و سونوگرافی را گذرانده ام. در حال حاضر با تجربه چندین ساله در حال خدمت در بیمارستان های تهران و مطب شخصی می‌باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *