لوگو دکتر مائده یوسفی

هزینه لاپاراسکوپی رحم و تخمدان در تهران

هزینه لاپاراسکوپی رحم و تخمدان
آنچه می خوانید...

امروزه هزینه لاپاراسکوپی رحم و تخمدان یکی از دغدغه های اصلی بیمارانی شده است که تحت این جراحی قرار می گیرند، از این جهت در این مقاله میخواهیم به بررسی هزینه های این عمل بپردازیم و همچنین به عواملی که در تعیین این هزینه نقش دارند نیز اشاره میکنیم پس تا آخر مطلب با ما همراه شوید.

لاپاراسکوپی رحم تخمدان چیست؟

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان یک روش جراحی کم تهاجم است. یک برش کوچک در ناف ایجاد می شود و یک دوربین کوچک وارد می شود. جراح تصویر دوربین را روی صفحه تلویزیون مشاهده می کند و عمل جراحی را انجام می دهد و دو یا سه برش ریز دیگر در قسمت پایین شکم ایجاد می شود، سپس از ابزارهای تخصصی وارد شده و برای فرآیند تشخیص و حذف استفاده می شود.

برخی از زنان هنگام لاپاراسکوپی تخمدان های خود را خارج نمی کنند. اگر تخمدان ها در داخل بمانند، خانم بعد از جراحی نیازی به مصرف هورمون ندارد و گرگرفتگی هم ندارد. برخی از زنان به دلیل سابقه خانوادگی سرطان تخمدان یا رشد غیر طبیعی در تخمدان خود تخمدان های خود را خارج می کنند. اگر بیمار سابقه تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم یا پوشش داخلی رحم را داشته باشد، باید تمام رحم را خارج کند. اگر این عمل برای آندومتریوز یا درد لگن انجام بشود، بسیاری از پزشکان بهترین راه را برای کاهش درد، برداشتن دهانه رحم میدانند.

مزایای جراحی لاپاراسکوپی رحم و تخمدان چیست؟

هیسترکتومی لاپاراسکوپی تنها به چند برش کوچک نیاز دارد، در مقایسه با هیسترکتومی شکمی سنتی که از طریق یک برش 3-6 اینچی انجام می شود. در نتیجه از دست دادن خون و همچنین عفونت کمتر، جای زخم کمتر و درد بعد از عمل کمتر است. لاپاراسکوپی رحم و تخمدان معمولاً به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود در حالی که هیسترکتومی شکمی معمولاً به بستری 2-3 روزه در بیمارستان نیاز دارد. دوره نقاهت برای این روش لاپاراسکوپی 1-2 هفته ، در مقایسه با 4-6 هفته پس از هیسترکتومی شکمی است.

چه کسانی باید جراحی لاپاراسکوپی رحم و تخمدان انجام دهند؟

اکثر بیمارانی که برای درمان خونریزی غیرطبیعی رحم یا فیبروم ها لاپاراسکوپی رحم و تخمدان انجام می دهند. ممکن است در برخی موارد نیزاین روش امکان پذیر نباشد، به عنوان مثال اگر رحم بزرگتر از یک بارداری 4 ماهه باشد، همچنین اگر چندین عمل قبلی در قسمت پایین شکم خود انجام داده باشد. معمولاً برای زنان مبتلا به سرطان زنان انجام نمی شود.

دلایل انجام عمل لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

در طی لاپاراسکوپی جراحی، همزمان با تشخیص، بسیاری از اختلالات شکمی از طریق لاپاراسکوپ به طور ایمن قابل درمان هستند. هنگام انجام لاپاراسکوپی جراحی، پزشک ابزارهای اضافی مانند پروب، قیچی، ابزار چنگ زدن، فورسپس بیوپسی، ابزار الکتروسرجری یا لیزر و مواد بخیه را از طریق دو یا چند برش اضافی وارد می‌کند. لیزرها، اگرچه کمک قابل توجهی در برخی از عمل‌ها هستند، اما گران هستند و لزوماً بهتر یا مؤثرتر از سایر تکنیک‌ها یا ابزارهای جراحی مورد استفاده در لاپاراسکوپی عمل نیستند.

انتخاب تکنیک و ابزار به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله تجربه پزشک و ترجیحات و محل مشکل. برخی از مشکلاتی که می توان با لاپاراسکوپی جراحی اصلاح کرد شامل درمان چسبندگی (بافت اسکار) از اطراف لوله های فالوپ و تخمدان ها، باز کردن لوله های مسدود شده، برداشتن کیست های تخمدان و درمان حاملگی خارج از رحم است. آندومتریوز همچنین می تواند از خارج رحم، تخمدان ها یا صفاق برداشته یا از بین برود. تحت شرایط خاصی، فیبروم های روی رحم نیز ممکن است برداشته شوند. از لاپاراسکوپی جراحی نیز می توان برای برداشتن تخمدان های و لوله های فالوپ آسیب دیده استفاده کرد.

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان چگونه انجام میشود؟

قبل از شروع جراحی، به شما بیهوشی داده می شود تا بخوابید. لاپاراسکوپ – یک لوله نازک با یک دوربین در انتهای آن – از طریق یک برش کوچک به شکم وارد می شود، معمولاً در دید ناف. برش های اضافی روی شکم شما ایجاد می شود. هوا در شکم استفاده می شود تا فضای بیشتری بین دیواره شکم و اندام های داخلی شما ایجاد شود. برای برداشتن کیست از ابزارهای جراحی استفاده خواهد شد.

آمادگی هایی قبل از برای لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

جراح ممکن است از بیمار بخواهد قبل از جراحی به برای معاینات اولیه خود مراجعه کند تا مطمئن شود که هیچ شرایط پزشکی وجود ندارد که باعث ایجاد مشکل در جراحی شود. قبل از روز جراحی یک قرار قبل از عمل وجود دارد که شامل شرح حال و معاینه فیزیکی، نمونه خون و ویزیت یکی از اعضای بخش بیهوشی است.

مراقبت های قبل از عمل لاپاراسکوپی رحم وتخمدان

 • شب قبل از جراحی چیزی نخورید یا ننوشید.
 • شما برای این عمل تحت بیهوشی خواهید بود، بنابراین به کسی نیاز خواهید داشت که شما را به محل قرار ملاقاتتان برساند.
 • حتماً دو ساعت قبل از زمان شروع جراحی در محل حاضر باشید.
 • هر گونه سوالی که ممکن است قبل از انجام عمل داشته باشید، از جراح خود بپرسید، به ویژه دستورالعمل هایی در مورد توقف یا ادامه مصرف داروهای موجود.

هزینه جراحی لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

جراحی لاپاراسکوپی از آن جراحی هایی محسوب می شود که تحت درمان بیمه برای افراد قرار میگیرد و بخشی از هزینه ها را بیمه متقبل می شود. جراحی لاپاراسکوپی که برای درمان و تشخیص نوع بیماری در بیماران مورد استفاده قرار می گیرد شامل بیمه می شود و بیماران از این طریق می توانند مقداری از هزینه عمل لاپاراسکوپی در بیمارستان خصوصی را با بیمه پرداخت کنند.

عوامل موثر بر هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

هزینه های جراحی لاپاراسکوپی رحم و تخمدان به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از:

 • یکی از عواملی که بر هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی بسیار تاثیرگذار می گذارد هزینه بیمارستان است و نوع بیمارستانی که بیمار در آن بستری میشود بر هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی نیز تاثیرگذار است. مثلا بیمارستان خصوصی به قطعا هزینه بیشتری نسبت به بیمارستان دولتی دارد.
 • هزینه دستمزد متخصص بیهوشی و دستیاران جراح در این عمل نیز یکی دیگر از عواملی است که بر جراحی لاپاراسکوپی تاثیرگذار است.
 • یکی از مهمترین عواملی که بر هزینه ی جراحی تاثیر می گذارد هزینه ی دستمزد جراح متخصص است که با توجه به اینکه جراح متخصص این عمل را در بیمارستان خصوصی و یا دولتی انجام می دهد متغیر است.
 • هزینه ی اتاق عمل و همچنین اتاق خصوصی که بیمار در بیمارستان بستری می شود، یکی از عوامل دیگری است که بر هزینه جراحی لاپاراسکوپی نیز تاثیر میگذارد. بیمارانی که برای مراقبت مدت طولانی تری را در بیمارستان بستری می شوند، باعث میشود بر هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی نیز تاثیر گذار باشد و هزینه ها را افزایش دهد.
 • در جراحی لاپاراسکوپی جراح متخصص از ابزارها و تجهیزات پزشکی مخصوص به این جراحی استفاده می کند که بر هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی نیز تاثیر میگذارند.
 • موقعیت جغرافیایی از عوامل دیگریاست که در افزایش هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی موثر است. به این منظور که مطب جراحی که در غرب تهران است از نظر هزینه نیز متغیر می باشد.
 • هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی با توجه به تجربه و مهارت پزشک متخصص متفاوت است. این امر باعث شده است که جراح با تجربه لازم را برای انجام این جراحی به دست آورده و همچنین بیماران با عوارض بعد از جراحی مواجه نشوند. زیرا این متخصصین از بهترین روشهای درمانی برای بهبودی سریع بیماران خود استفاده می کند.به همین منظور این متخصصین هزینه ی بیشتری را از بیماران دریافت می کنند.
 • یکی از عواملی که بر هزینه ی جراحی تاثیرگذار است شرایط بیمار می باشد و بسته به نوع بیماری  که دارد و جراح برای درمان آن از جراحی لاپاراسکوپی استفاده می کند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی عوامل مهمی که بر تعیین هزینه لاپاراسکوپی رحم و تخمدان تاثیر میگذارند پرداختیم. لازم است بدانید افرادی که تحت هیچ بیمه ای درمانی نیستند باید تمامی این هزینه ها را بطور آزاد پرداخت نمایند. بیمارانی که برای درمان خود لازم است که این جراحی را انجام دهند با مراجعه به دکتر مائده یوسفی به عنوان بهترین متخصص زنان برای عمل لاپاراسکوپی می توانند در مورد هزینه های جراحی و همچنین بیمه درمانی نیز اطلاعات کاملی را به دست آورند. همچنین میتوانید برای اطلاع بیشتر از این عمل و هزینه های آن فرم زیر را پر نمایید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما با موفقیت دریافت شد
مجدد تلاش کنید

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر یوسفی

دکتر مائده یوسفی

دکتر مائده یوسفی جراح و متخصص زنان و زایمان هستم. در سال 1396 در این رشته فارغ التحصیل شدم. پس از تحصیل مدت 3 سال در بیمارستانهای استان سیستان و بلوچستان فعالیت داشتم. دوره های کولپوسکوپی و سونوگرافی را گذرانده ام. در حال حاضر با تجربه چندین ساله در حال خدمت در بیمارستان های تهران و مطب شخصی می‌باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *